30 Srp 2017

Aby na jaře zahrada kvetla, je třeba vysadit cibuloviny už nyní

0 Komentářů

Hyacinty, narcisy, krokusy, tulipány, kosatce, konvalinky, to všechno jsou rostliny, které mají krásné květy. Jej je třeba je na zahradu začít vysazovat už nyní. Jaro pak přivítají v plné parádě.

Dobrou radou od zkušených zahradníků je nenechávat výsadbu na náhodě, ale nakreslit si dopředu plánek, kde které rostliny budeme mít. Příprava pak bude odměněna krásnými sladěnými plochami květů.

Kdy sázet? Každá rostlina má jiný termín:

Srpen: kandík, řebčík, sněženky, bledule, narcisy, ladoňky, sternbergie.

Září: okrasné česneky, ladoník, ladonička, křivatec, všechny druhy lilií (zvláště v teplých oblastech), modřence, snědek, puškinie, tulipány.

Říjen: hyacinty, kosatec Danfordové, síťkovaný i holandský, triteleia.

Listopad: pěknosemenc, zefyrantes – zefírová květina.

Nemusíme se obávat, že by se cibulky květin staly zpestřením jídelníčku pro myšei a hraboše, moc jim nechutnají. Je ale třeba, abychom vysazovali cibulky zdravé, proto se vyplatí každou před zakopáním do země dobře prohlédnout a potěžkat, jestli náhodou není prázdná nebo oslabená.

V naší prodejně v areálu Velkotržnice Lipence si  z bohaté nabídky podzimních cibulovin jistě vyberete. V případě, že si nejste jisti, jestli se zrovna pro váš typ půdy nebo zahrady konkrétní cibulovina hodí, rádi vám s jejich koupí poradíme.

Kromě bohaté nabídky cibulovin ale u nás najdete kompletní sortiment zahradnického náčiní, substrátů, hnojiv, keramiky a dalších potřeb pro profesionály i zahradnické nadšence. A s blížícími se podzimními svátky „dušiček”, adventem i vánocemi bychom vás rádi upozornili i na to, že u nás naleznete i jednu z nejširších nabídek svíček v Praze.

[nahoru]