02 Lis 2017

Advent je jednoduše řečeno doba očekávání na vánoce, která začíná první adventní nedělí. Letos připadne na 3. prosince.

Advent od pradávna provází spousta tradic a lidových zvyků. Mezi ten nejznámější, i když jeho počátky jsou teprve v polovině 19. století v Německu, patří zapalování svící na adventním věnci. Svíce se zapaluje každou neděli (ve směru hodinových ručiček), takže tu poslední již na věnci hoří všechny čtyři.

Adventní věnec vzdáleně připomíná starý zvyk z ještě předkřesťanských dob, kdy lidé nosili domů čerstvé zelené větve. V nich přebývali dobří duchové, kteří je pak domácnost na oplátku chránili.

Tradiční barva adventních svící je fialová, v USA a ve Velké Británii se používají modré. Adventní věnec s adventními svícemi může mít různou podobu – od té ryze tradiční až po extravagantní. Adventní svíce můžeme ale také používat samostatně na ozdobném svícnu nebo jiné vhodné dekoraci.

V naší prodejně v areálu Velkotržnice Lipence vám nabízíme širokou nabídku adventních svící nejrůznějších tvarů, velikostí, povrchů i barev. Tak, jako i u ostatních svíček zde platí, že pokud si odnesete celé kompletní balení, dostanete od nás na něj deset procent slevu.

[nahoru]