18 Dub 2017

Jak na jaře použít hnojivo na trávník

0 Komentářů

Zdravý a správě rostoucí trávník samozřejmě potřebuje hnojit po celý rok. Tím, jak ho stříháme, mu totiž odebíráme většinu listové plochy, kde se shromáždily živiny, které rostlina načerpala z půdy. Nyní, na jaře, mu proto musíme dodat plnou čtvrtinu potřebné roční dávky živin.

Metr čtvereční trávníku spotřebuje asi 25 gramů čistého dusíku ročně, takže kdybychom ho nehnojili, brzy by došlo k vyčerpání půdy a trávník by nebyl kvalitní.

Způsob hnojení je dvojí – u menších ploch trávník pohnojíme hnojivou zálivkou. U větších ploch hnojivo rozmetáme po celé ploše. Je ale důležité takto hnojit před deštěm nebo ihned trávník důkladně zavlažit.

Hnojivo by mělo mít správně vyvážené základní živiny NPK – dusík, fosfor a draslík. Dobré je tedy hnojit kombinovanými hnojivy, ideálně použít směs speciálně upravenou pro trávník.

Naše nabídka takových hnojiv je pestrá – použít můžete například přírodní hnojivo EXPERT s guánem, které obsahuje přírodní guáno pocházející z trusu mořských ptáků.

Alternativou pak může být i speciální granulované Hoštické hnojivo Expert forte plus. Jeho dusíkatá složka zajišťuje pozvolné uvolňování dusíku po dobu 2 – 3 měsíců, a to v závislosti na povětrnostních podmínkách.

Pro základní hnojení lze také použít granulované bezchloridové Trávníkové hnojivo  s přídavkem hořčíku. Desetikikové balení vystačí na 500 – 800 čtverečních metrů plochy.

Uvedená hnojiva jsou samozřejmě pouhým příkladem naší široké nabídky. Rádi vás uvítáme v prodejně GARDEN Centre v areálu Velkotržnice Lipence, kde vám poradíme, které hnojivo bude pro vaše konkrétní podmínky tím nejlepším.

[nahoru]