12 Zář 2017

Co udělat, aby byl podzim krásným ročním obdobím, i když počasí už není tak teplé a příjemné jako v letních měsících? Jednou z možností je vyzdobit si domov, balkóny, terasy i zahrady krásnými podzimními dekoracemi.

A začít můžeme od truhlíků. Tím, jak jsme si zvykli v nich celé léto zalévat muškáty a petunie, bylo by škoda nechat okna pustá a prázdná.

Musíme počítat s tím, že rostliny, které do nich na podzim zasadíme, samozřejmě vymrznou.  Proto je třeba zvolit takové, které mráz vzhledově nepoškodí. Mezi ně patří zejména vřes, některé trávy anebo libavka, která má pěkné červené plody. A samozřejmě, doplnit je můžeme dekoracemi, které vždy obměníme podle období. Halloween tak v podzimních truhlících postupně vystřídají dekorace pro advent a vánoce.

Ale nezůstaneme jen na balkóně. Podzimní dekorace mohou zdobit naše dveře a branky, můžeme si na stůl umístit do vázy nebo misky nějakou hezkou kompozici v podzimních barvách. Fantazii se meze nekladou.

A s podzimem určitě nezapomínejme, že začíná sezóna svíček. V létě jsme si jich příliš neužili, ale nyní nastal ten správný čas se vybavit do zásoby. Ať se již jedná o svíčky čajové, dekorační ve formě různých figurek nebo lamp – výběr je na trhu veliký. Víme přece, že svíčka rozsvícená u rodinného stolu navodí příjemnou atmosféru po celý zbytek společného stolování.

V naší prodejně v areálu Velkotržnice Lipence si vyberete z široké nabídky podzimních dekorací pro interiéry i exteriéry. Ať již se jedná o běžné podzimní dekorace, dekorace pro Halloween nebo navozující předvánoční atmosféru, vše je pro vás k dispozici. A výjimečná je rovněž naše nabídka svíček pro každou příležitost.

[nahoru]