08 Srp 2017

Připravte se na podzimní hnojení

0 Komentářů

Druhá polovina léta je tady, a musíme proto pomalu začít myslet na to, co se zahradou na podzim, abychom nebyli zaskočeni. Ale už nyní je  čas na to, abychom začali přihnojovat hnojivy s vyšším obsahem fosforu a draslíku.

Draslík zvyšuje pevnost a odolnost rostlinných pletiv a rostliny tak lépe odolávají zimnímu počasí. Je proto důležité, abychom nezapomínali hnojiva s draslíkem použít jak na rostllny na zahradě nebo ve venkovních nádobách, tak i na rostliny pokojové. Draslík má i další blahodárné účinky, zvyšuje odolnost proti houbovým chorobám. Nemusíme se ho bát ale ani v létě, protože pozitivně ovlivňuje rostlinám hospodaření s vodou, což se osvědčí v suchých a horkých dnech.

Podzimní hnojiva obsahují také hořčík, který brání předčasnému žloutnutí listů a hnědnutí jehlic a fosfor, kteerý hraje velkou roli v látkové výměně rostlin a je nezbytně nutný pro jejich další vývoj.

Fosforečná hnojiva se používají už od osmnáctého století, kdy se využívala kostní moučka získaná mletím kostí. V devatenáctém století se pak hnojiva začala vyrábět  průmyslově, zejména z kostní moušky a koprolitu, což jsou zkamenělé výkaly živočichů. Dnes se místo toho používají fosfority a apatity.

Jaká hnojiva tedy můžeme na podzim doporučit?

Pro trávník je to GRASS EXPERT PLUS PODZIM, na jehličnany MiNERAL a univerzální podzimní hnojivo je potom Cererit ORGAMIN.

[nahoru]