01 Srp 2017

Vedra, sucho, ale také krátící se dny a ke konci měsíce první mrazíky – to je srpen. Co nás tedy čeká na zahradě? Zde jsou alespoň některá doporučení.

Chceme-li si i po udržet hezký trávník, je důležité se při jeho sekání řídit předpovědí počasí. Ve velkých vedrech, která se letos na jeho počátku očekávají, bychom ho neměli sekat příliš nízko, protože jinak by ho slunce mohlo spálit. Musíme ho také dobře zalévat a přihnojovat. A až vedra a sucha skončí, nastane čas ho trochu občerstvit novými semeny, případně se pustit do založení trávníku nového.

Jestliže máme na zahradě živý plot, srpen je také vhodnou dobou pro jeho střih a tvarování, aby nám stihly dozrát mladé výhonky dříve, než nastanou první mrazíky. A samozřejmě, stříháme večer nebo ráno, případně si počkáme na chladnější den, protože zastřižené konce by nám jinak spálilo slunce.

Pokud nechceme mít červivá jablka, je třeba jabloně ošetřit proti obaleči jablečnému, který červivost jablek způsobuje nejčastěji. Ale obaleč škodí nejenom jablkům, napadat může i hrušky, meruňky nebo vlašské ořechy. Široký záběr jak proti obalečům, ta i proti ostatním škůdcům úrody nabízí insekticid MOSPILAN.

Srpen je také doba, kdy se na okurkách, rajčatech a paprikách objevují plísně. V boji s nimi se neobejdeme bez chemie, měli bychom rajčata stříkat proti plísni bramborové, okurky proti plísni okurkové a papriku proti suché hnilobě. Na všechny tyto plísně doporučujeme tungicid ACROBAT MZ WG.

Přelom srpna a září je také obdobím, kdy snáší vajíčka plži, v boji proti nim tedy nepolevujeme. Každý v srpnu  zlikvidovaný dospělý plzák znamená méně nových nepřátel příští rok. Využít můžete třeba chemický přípravek Limanish Premium.

Ke všem těmto zahradním pracím si u nás vyberete vhodné nářadí i přípravky. Naši prodejnu s kompletním sortimentem pro profesionální zahradníky i „hobby” zahrádkáře najdete v areálu Velkotržnice Lipence.

[nahoru]