26 Zář 2017

Svíčka jako projev vzpomínky na naše předky

0 Komentářů

Podzimní období je mimo jiné časem, kdy si připomínáme své předky na Svátek zesnulých. Tradice, která má svůj původ v dávném starověku, dostala později svůj křesťanský kabát, ale také kabát komerční v podobě dnešního Helloweenu.

Pokud se tedy rozhodnete pro tradiční připomenutí Svátku zesnulých, neodmyslitelně k němu bude patřit návštěva hřbitova, úprava rodinného hrobu a zapálení svíčky.

Hřbitovní svíčky jdnes nejsou už jen ty klasické „kalíšky“, ale na trhu je jich nepřeberné množství mnoha podob a tvarů. Výhodné může být i zakoupení hřbitovních lamp, do kterých se umísťují speciálni svíčkové vklady. Kvalita těchto lamp a jejich stálobarevnost dokonce umožní, aby se používaly i několik let po sobě.

Živý plamítek svíčky má neopakovatelnou atmosféru, ale žel nevydrží hořet tak dlouho, jak bychom potřebovali nebo chtěli. Jestliže se rozhodneme dát přednost déle trvajícímu světlu, můžeme místo vkladů do hřbitovních lamp vložit elektrické svíčky, které s kvalitními bateriemi vydrží svítit skoro až do vánoc. A při běžném pohledu na hrob nejsou od živého plamene k rozeznání.

V naší prodejně najdete širokou nabídku svíček i hřbitovních lamp, ze které si vybere opravdu každý – ať již dává při výzdobě hrobu přednost jednoduchosti anebo naopak bohatosti tvarů a barev.

Prodejnu najdete v areálu Velkotržnice Lipence, kde si kromě svíček vyberete i z dalšího sortimentu zahrádkářského zboží, chemie nabo nářadí – jak pro profesionální zahradníky, tak i pro ty, kteří mají svou zahrádku

[nahoru]