30 Kvě 2017

Zahradní figurky z polystonu

0 Komentářů

Zahradní figurky dříve zastupoval typický sádrový trpaslík. Pro někoho symbol kýče, pro jiného vtipný doplněk. Každá sádrová figurka však měla jeden podstatný problém – časem její barvy vybledly a figurka potřebovala zásadní údržbu.

Dnešní zahradní figurky již nejsou jen trpaslíci. K dispozici je celá řada zpodobnění – ať již zvířat nebo i antických a lidových motivů. A došlo i k proměně materiálu. Sádru, případně umělou hmotu, nahradil polyston – materiál, který v sobě kombinuje vlastnosti kamene a umělé hmoty, protože je vyroben z polyesterové pryskyřice a složek získaných z bauxitu.

Jeho velkou výhodou je, že nemá póry, do kterých by zatékala voda a na povrchu figurky by se tak vytvářely trhliny. Figurka nemůže ani vodou nasáknout a neuchytí se na ní plísně ani mech. Polystonové figurky proto není třeba speciálně udržovat.

Dalšími výhodami polystonu jsou tvrdost a odolnost, přičemž materiál zároveň není tak těžký, jako klasický kámen. A samozřejmě, polyston je stálobarevný, barvy figurek proto nevyblednou ani na přímém slunci.

V naší prodejně v areálu Velkotržnice Lipence  si vyberete ze široké nabídky polystonových, ale také i magnesiových figurek. Vedle nich nabízíme i substráty, květináče, truhlíky, nářadí, hnojiva a další potřeby pro pěstitele a zahrádkáře.

[nahoru]